Képekké formáljuk az elhangzót.
Kiemeljük a lényeget és megragadjuk az energiákat.
Élményben utazunk.
Hide box
Többet akarok tudni!
Ügyfeleink szeretik, mert:
- Lényegkiemelő,
- Kézzel fogható, maradandó (hazavihető) és kitehető,
- Könnyűvé teszi a nehéz témákat,
- Megoldja a dokumentációt,
- Lehetőséget ad az interakcióra,
- Humoros
Hova hívnak minket?
- Előadásokra – konferenciákra,
- műhelymunkákra,
- World Café beszélgetésekhez,
- szervezet, és stratégai fejlesztésekhez,
- tréningekre – csapatépítésekre.
Rólunk mondták
Ulrica Fearn, DIAGEO SSC – General Manager
Rólunk mondták
Bokor Attila és Szentandrási Gergely – OD Partner Kft.
Rólunk mondták
Dudás Júlia, Marketing Specialist – KPMG Hungária Kft.
Rólunk mondták
Sziklai Klára – HR Szakértő
Rólunk mondták
Konczos Dávid, Elnökhelyettes (2017-2018) – AIESEC BCE
Rólunk mondták
Dr. Gelléri Péter, elnök – Családi Vállalat Akadémia
Rólunk mondták
Németh Gergely, ügyvezető – Corporate Values Szervezetfejlesztési és Vezetési Tanácsadó Kft.
Rólunk mondták
Sarkadi Szabolcs, K&H Bank- szenior képzési tanácsadó
Rólunk mondták
Melanie Currie, Nottingham Trent University
Rólunk mondták
BENEDEK Lilla, ABESSE Informatikai Tanácsadó Zrt. – HR Manager
Rólunk mondták
Dudás Júlia, KPMG Hungária Kft. – Marketing Specialist
Rólunk mondták
Dr. Eszes László, T-Systems Zrt. – Vezérigazgató-helyettes
Rólunk mondták
Bokor Attila és Szentandrási Gergely, OD Partner Kft.
Rólunk mondták
Bertalan Tamás, Observans Kft – Ügyvezető Igazgató
Hide Box
1. Mi az a vizuális jegyzetelés?
A Grafacity Visual Services szolgáltatási közül a “klasszikus” vizuális jegyzetelés csak az egyik. Más helyzetekben, más célok, elvárások esetén más és más szolgáltatást alkalmazunk, vagy kombináljuk őket. A közös bennük a vizuális nyelvre “tolmácsolás” gyakorlata, illetve a többnyire analóg megoldásaink, vagyis az ügyfeleink előtt közvetlenül, azonnal, látható módon alkuló rajz.
2. Akkor ti ilyen Mind-mapeket rajzoltok, meg ez olyan mint a jobb agyféltekés rajzolás?
A Mind-mapekkel közös az, hogy mi is képekkel, szövegekkel és összefüggésekkel operálunk, viszont a jelen idejű jegyzeteink sokkal inkább alacsonyan strukturált “halmazokra” hasonlítanak, hiszen nem látjuk át előre az összefüggéseket, míg a mind-map rajzolója (aki elsősorban magának készíti a mind-map rendszerű emlékeztetőt, vagy gondol át vele egy témát) már az első tollvonás előtt tisztázza magában a fő struktúrát, és azt leképezve mindent oda tehet ahova az való.
A Jobb Agyféltekés Rajzolás pedig egy képzőművészet felé nyitó módszer, hogy a művészeti előképzettség nélküli emberek, egy fókuszált folyamatban és esztétikus rajzokat, portrékat tudjanak alkotni. A művész itt különleges figyelemmel fordul megörökítendő tárgya felé, szöveges tartalmakkal, és jelen idejű információ-menedzsmenttel nem foglalkozik a módszer.
A Grafacity megoldásai menedzsment technikák: ügyfeleinkkel komplex üzleti kihívásokat oldunk meg.
3. Mire van szükségetek az előkészületek során? Átküldjük a prezentációkat?
4. Hol fogtok dolgozni?
5. Mire van szükségetek a helyszínen?
Szükségünk van még 1-2 székre, egy szemetesre, és jó ha van egy dohányzóasztal, vagy zsúr (büfé)-kocsi, amire a tálcánkat tehetjük rajzeszközeinkkel.
Mivel a jegyzetek helyszíni befejezésére gyakran a program után kerül sor, így, ha nem maradhatunk az előadó- (tréning-) stb. teremben (mert ott mondjuk kezdődik a vacsora / buli), akkor kérjük, hogy biztosítsanak számunkra egy csendes helyiséget, ahol a rajzokat be tudjuk fejezni.
Szélcsendes és esőmentes időben akár még kültéren is dolgozhatunk (értsd: Outdoor tréning kültéri gyakorlat feldolgozása).
Alapértelmezetten viszont “desszantosként” működünk, mindent hozunk, önállóan bekészülünk, hogy a lehető legtöbb terhet levegyük a szervezők válláról.
Hasznos még a közönségnek történő bemutatásunk is, vagyis az illusztrátorokat és munkájukat már a program indulásakor mutassa be a moderátor, házigazda. Így sokkal jelentősebb a hatás, ha a résztvevők tudják mit csinálunk, kik és miért vagyunk itt, mire figyeljenek, meg fogják kapni a képeket, stb. Bemutatásunkhoz adunk segítséget.
Az előadásokat követóen ÓRÁSI jelentőségű, hogy az előadókkal, beszélgető-partnerekkel át tudjuk nézni az előadásukról készített jegyzeteket, és leellenőrizzük azokat tartalmi és vizuális – interpretatív szempontokból. Ez csak egy lélegzetvételnyi idő, de rettentő fontos. Emberek vagyunk, félreérthettünk valamit. Esetleg vaskosabb lett a vizuális gag, mint amit a célközönség könnyen befogad. Lehet, hogy pont az összefoglaló alapján fog az előadó egy újabb összefüggést felfedezni. Az üzenetek fontosak, érdemes a fellépőkkel az azonnali ellenőrzésre szánni pár percet.
6. Félek, hogy ez elvonja a résztvevők figyelmét!
Nagyállalati rendezvényszervező ügyfelünk jelezte vissza: “Ezeknek 20 perc után mindig világított az arcuk (a telefonoktól, tabletektől): most meg végig a figyeltek!”
Ha megfordíthatnánk a kérdést, ezt tennénk fel: “A szabadban alkotó festőművész elvonja a kirándulók figyelmét a természet szépségéről, vagy inkább odafordítja azt?”
Mi úgy tapasztaljuk, hogy sokkal inkább segítünk észrevenni az apró részletek csodáit és az EGÉSZ nagyszerűségét.
7. Mi történik a rendezvény után?
E mellett már folyamatában, azaz a blokkok közben, de különösen a nap végén előadóinkkal, megbízóinkkal is ellenőrizzük a jegyzeteket: jól értettük-e őket, szükséges-e valami pontosítás, megfelelő-e az alkalmazott humor, van-e valami kiemelnivaló? (Ezzel megelőzhető, hogy utólag, digitálisan kelljen többszörannyi idő alatt, több körben javítani a rajzokat.)
Fotózunk. Jó minőségben. Elkészítjük a digitális utómunkához a nyersanyagokat.
- Több vizuális jegyzetelő (szinte) befejezettnek tekinti a jegyzetét, amikor az előadó is befejezte mondandódát. Amennyiben a tartalmi jegyzeteken kívül más szempontok is vannak, pl. egy jegyzet, legyen kiemelkedően esztétikus: ezt elsősorban a tartalmak elhangzása után tudjuk elérni.
8. Mi lesz a rajzokkal a program után?
Ezek aztán a vállalaton belül már másnaptól kommunikálhatják az elvonulás eredményeit, az új trendeket, vagy a szükséges változások irányát.
Különösen a stratégiai, jövőkép-alkotó műhelyek jegyzetei fontosak, hogy tartalmai mihamarább a közbeszéd részévé váljanak: elkezdődjék a “legörgetés”.
9. Mi van / nincs a tiszteletdíjatokban?
Egy fő vizuális jegyzetelő és egy asszisztens munkadíját, maximum 45 perc telefonos előkészítő konzultációt, cc. 90 perccel korábban helyszíni bekészülést, vizuális jegyzetelés esetén az összes anyag és eszköz árát, az eredeti papír alapú vizuális jegyzetek és a nagy felbontású JPG fotókat a képekről.
A tiszteletdíj NEM tartalmazza:
- Személyes előkészítő konzultációt (megbízási díj-függő, illetve feláras szolgáltatás),
- Úti- és szükség esetén a szállás-költséget,
- Táblák bérleti díját és szállítási költséget,
- Csoportfolyamat facilitálását,
- PDF dokumentációt,
- A helyszínen elfogadott nagylapok utólagos javítását,
- Összefoglaló plakát készítését (helyszínen kézbe adott tartalmak, vagy a vizuális jegyzetek alapján). Ha jegyzetelni hívnak minket, azt jelen időben tesszük és a fülünkre hagyatkozunk. Természetesen elkészíthetjük a program összefoglaló plakátját is, de az egy külön megbízás.
Keressen minket: Írjon nekünk vagy hívjon az elérhetőségeink egyikén!
10. Virtuális konferenciánk lesz. Tudtok “távban” is dolgozni?
Jegyzeteltünk már virtuális World Café beszélgetéseket (Link to Business Analist Blog) és különböző tucatnyi egyéni coaching ülést, valamint valós, külföldi konferenciát telekonferencia szolgáltatással és hangfelvételről is.
11. Nem lehetne ezt valahogy kivetíteni? Annyira látványos, ahogy dolgoztok!
De, mivel a rajzolás élménye tényleg nagyszerű közelről, ezért kínáljuk az élőben illusztrálást, vagy a digitális vizuális jegyzetelést ahol a résztvevők a legapróbb részletekbe menően láthatják az elhangzottak vizuális tolmácsolását.
12. Szeretném kipróbálni a vizuális jegyzetelést, lehet valami “Demó bemutatkozást” kérni?
Ha szeretné, hogy bemutatkozzunk önöknél: kérheti cc. 20 perces prezentációnkat.
Egyeztetheti továbbá egy belső rendezvény, megbeszélés, műhelymunka vizuális folyamatsegítés jegyzetelését – akár csak 1-2 órában, így minimális kockázattal megismerheti munkamódunk legapróbb részleteit.
13. Dolgoztok-e digitálisan, pl. tableten?
A digitális megoldás hozzáadott értéke a “hagyományos” papír alapú vizuális jegyzeteléshez képest, hogy maga a jegyzet könnyebben szerkeszthető, strukturálható az elhangzottakat követően, a jegyzet azonnal megosztható, és természetesen egy deka papírt sem kell kivágni a jegyzeteléshez. A “maga módján” a tablet elképesztően kreatív megoldásokat tesz lehetővé, bár a technológia öncélú alkalmazásán túl erre ritkán adódik igazi lehetőség.
A látványos tabletes működés szűk keresztmetszetei a jegyzetelés sebessége, illetve még 2019-ben is a technikai feltételek teljesülése.
14. Miért preferálja a Grafacity Visual Services a papír alapú vizuális jegyzetelést?
- Manualitás: egyre inkább digitalizálódó világunkban a valódi kézi munkát tisztelet övezi, egyszerűen a show része, hogy ez valódi rajz, valódi papíron, tényleg meg lehet fogni.
- Az összkép láthatósága (pl. egy nap folyamatának összképe): Az még rendben van, hogy egy tableten vizuálisan jegyzetelünk egy előadást: azt ki lehet vetíteni jelen időben, így az élmény is megvan. Ami viszont hiányzik: az egész nap folyamata, vagy az előadások összessége: amit papíron ki tudunk függeszteni, azt elektronikusan nem tudjuk: nincs 5-10 vagy még több 1-2 méteres digitális felületünk, vagy projektorunk, míg ez papíron nem probléma.
- Az interaktivitás lehetősége: még ha volnának is digitális felületeink: abba post-it-elni, vagy visszajelző-matricákat ragasztani nem fog a közönség. Ezzel szemben a papír-jegyzetekhez bármikor odairányíthatjuk a közönséget, kérdések vethetőek fel, üzeneteket formálhatnak az előadók felé.
- A tempó és tartalom: míg a papíros jegyeztelésnél, egy ügyes, gyorskezű illusztrátor, képes egyedül is oly jegyzeteket készíteni, ami alapján akár még egy részt sem vevő szemlélő is fel tudja idézni az előadás fő üzeneteit, míg a digitális jegyzetelésnél a jegyzet szinte csak kulcsszavas, rövid üzenetekre hagyatkozik.
- Kézzelfoghatóság: Fel tudjuk idézni azt az érzést, hogy remekül sikerült egy rendezvényünk, amire akár több éve készültünk, nagyszerű előadóink inspirálóak voltak és mennyi új gondolatot sikerült elülteni a hallgatóság fejében?! – és mindezeket szummázzák azok a színes nagylapok, amiket mindenki imádott! Itt vannak a kezemben: épp csak össze lettek tekerve, de holnap már tehetjük is ki a cégnél?! Ehhez képest a digitális munka a kézzelfoghatóságot nem adja meg.
- A digitális jegyzet megmutatásához bármilyen prezentációs felület alkalmas: kivetítő, LCD panel, I MAX Mozi. Szólítsuk meg a közönséget a legmodernebb eszközökkel!
- A jegyzetek egy gombnyomással megoszthatóvá válnak a nagyközönség számára. Hasítanak az üzenetek a világhálón, mielőtt az előadó leérne a színpadról!
- A rendezvény Social média támogatásához gyártjuk a látványos tartalmakat.
- Több lokációt is érint a rendezvénye? Nem probléma: a digitális facilitálással lehetővé válik az átadott tartalmak azonnali láthatóvá tétele és megosztása – geográfiai lokációtól függetlenül.
- Teljesen GEEK mérnök-társaságnak szervez rendezvényt, vagy telkós a csapat? A digitális jegyzetelés a megfelelő megoldás, hogy maradandóan elkápráztassa ügyfeleit.
…akkor építsünk vizuálisjegyzet-tornyokat!
Precízen összeillesztjük a táblákra készített jegyzetünket, majd egymásra helyezve, 2-3 szintes tornyokat építünk, hogy az elhangzott infók, összefüggések valóban körbejárhatóak legyenek és minden információ hozzáférhetővé váljék.